Vlastniť zadlženú alebo problematickú spoločnosť už dnes nie je ničím výnimočným. Dostať sa do platobnej neschopnosti vďaka platobnej nedisciplinovanosti odberateľov je vecou bežnou a aj pri najlepšom úmysle slušne podnikať, sa každý podnikateľ časom dostáva do kolotoča nevymožiteľných platobných príkazov a nikdy nekončiacich súdnych procesov, zavŕšených likvidačnými pokutami štátnych orgánov.

Vymazať firmu z Obchodného registra je niekedy jedinou možnosťou ako ukončiť nabaľovanie sa ďalších  problémov a zadlžovanie sa.

Možností, ako spoločnosť zrušiť a vymazať je niekoľko:

– Ak spoločnosť má dostatok majetku na to, aby uspokojila všetkých veriteľov a nemá s finančnou správou žiaden problém, je najhodnejšia likvidácia spoločnosti.

– Ak spoločnosť nemá dostatok majetku, je možné využiť drahé a zdĺhavé konkurzné konanie, počas ktorého sa môžu podlžnosti nielen ďalej navyšovať, ale prichádza do úvahy aj ručenie osobným majetkom konateľa za záväzky spoločnosti.

– Využiť ďalšiu možnosť, výmaz spoločnosti ex offo, je síce lákavé, ale časovo veľmi náročné a bez akejkoľvek garancie úspešného dosiahnutia vymazania spoločnosti z Obchodného registra, nakoľko celý proces môže kedykoľvek zastaviť na súde nespokojný veriteľ.

– Využiť ponuku spoločností, špecializujúcich sa na výmaz firmy z Obchodného registra, je často jedinou možnosťou, ako rýchlo, bezpečne a v zmysle zákona, sa spoločnosti zbaviť a zastaviť tak valiace sa problémy.

Comment

  1. admin says:

    Ďakujem Vám

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *