|
Konkurz spoločnosti
zrušenie firmy
zlikvidovanie firmy

Konkurz spoločnosti

rychly vymaz spolocnostiKonkurz spoločnosti je náročný proces, tak pre spoločnosť ako aj pre súdy. Jeho podstatou je uspokojiť požiadavky veriteľov v čo možno najväčšom rozsahu s dôsledkom výmazu spoločnosti z Obchodného registra. Celý proces môže byť rýchly (už za 6 mesiacov pri spoločnostiach bez majetku), no môže sa ťahať aj roky v závislosti od štruktúry majetku a záväzkov spoločnosti.

Prečo by ste mali zvážiť práve konkurz, keď jeho náklady sú najvyššie?

V zmysle novely Obchodného zákonníka platnej od 08.11.2017 (a súvisiaceho Trestného zákona) má povinnosť podať návrh na konkurz spoločnosti štatutár včas, akonáhle je spoločnosť v predĺžení, to znamená, ak má aspoň dvoch veriteľov, ktorým nedokáže splácať záväzky. Ak tak nevykoná, nesie nielen finančné dôsledky zo zanedbania svojej povinnosti (finančná pokuta 12 500 EUR prípadne náhrada škody), ale sa vystavuje aj riziku obvinenia z trestného činu (s trestnou sadzbou od 6 mesiacov do 10 rokov). Nevyplatí sa už teda spoločnosť prepísať na bieleho koňa či len ju tak nechať “spať” nečinnú. Nielenže sú dané praktiky trestným činom s trestnou sadzbou do 15 rokov, ale zodpovednosť zo zbavenia sa spoločnosti takýmto spôsobom sa Vám môže o niekoľko rokov vrátiť a opäť budete na čele spoločnosti ako jej štatutár (v zmysle §66 ods. 5 Obchodného zákonníka bude mať pôvodný štatutár povinnosti v styku s úradmi či exekútormi, akoby bol naďalej štatutárom).

Je preto výhodnejšie zrušiť spoločnosť v zmysle platnej legislatívy tak, aby ste ochránili svoj majetok a bezúhonnosť.

Skúsili ste neúspešne ex offo alebo ste vstúpili do likvidácie, no majetok nepostačuje na uspokojenie všetkých veriteľov? Alebo Vám daňový úrad odmietol dať súhlas s výmazom z Obchodného registra? Vyriešime aj Vaše neúspešné podania.

Prečo využiť naše služby?

V niektorých  prípadoch je tento spôsob jediným riešením, ako spoločnosť, bez nutnosti získavania súhlasu daňového úradu, zrušiť a vymazať z Obchodného registra. Zároveň ide o najspoľahlivejšie riešenie. Spracujeme pre Vás všetky počiatočné dokumenty k podaniu na návrh na vyhlásenie konkurzu, účtovné závierky, ak ich nemáte spracované, ako aj podáme samotný návrh na vyhlásenie konkurzu včas. Počas celého trvania konkurzného konania a konkurzu sme Vám plne k dispozícii a realizujeme všetky potrebné podania, až kým súd nepotvrdí Váš výmaz z Obchodného registra.

Koľko to stojí?

Cena za našu službu začína na 2999 EUR vrátane všetkých súdnych poplatkov v závislosti od stavu spoločnosti. Proces od podania návrhu na vyhlásenie konkurzu až po výmaz z Obchodného registra trvá od 6 mesiacov do niekoľkých rokov. V prípade, že máte záujem o rýchlejší proces, Vašu spoločnosť môžeme prevziať za účelom vyhlásenia konkurzu už v našom mene, ako nových spoločníkov a konateľov. Spoločnosť tak prestávate vlastniť okamžite a bez akéhokoľvek porušenia zákona či trestnoprávnej dohry. Viac podrobností v našom cenníku.

Ako na to?

Stačí vyplniť kontaktný formulár alebo nám zavolať, prípadne sa dohodnúť na nezáväznom stretnutí, kde sa môžete spýtať na konkrétne detaily týkajúce sa riešenia Vašej spoločnosti.  Nezáleží na tom, kde sa nachádzate Vy či Vaša spoločnosť, všetky podania sa riešia elektronicky, celé konanie je možné riešiť na diaľku.

NAŠE SLUŽBY

Elektronické doručovanie rozhodnutí a likvidácia firmy

Slovenská republika sa digitalizuje. Po vzore našich českých susedov sa po dlhom časovom odstupe rozhodla slovenská garnitúra, že je čas
Čítaj ďalej
Biele kone

Biely Kôň

Biely kôň Toto nelichotivé označenie je určené zväčša osobám, figurujúcim v obchodných spoločnostiach vykonávajúcich či už nezákonnú činnosť, alebo aby
Čítaj ďalej